
Fizjoterapia
Oferujemy szeroki wachlarz zabiegów z zakresu fizjoterapii
W Warsaw Clinic zwracamy szczególną uwagę na pierwszy kontakt Pacjenta z fizjoterapeutą – zdajemy sobie sprawę, że dobrze zrealizowana konsultacja pozwala na, dobór najwłaściwszej metody terapii oraz uzyskanie najlepszych rezultatów.
W rezultacie oszczędza czas Pacjenta i minimalizuje jego stres związany z chorobą lub dysfunkcją.

Mgr fizjoterapii Piotr Chyliński
SZEF FIZJOTERAPII WARSAW CLINIC
Za profesjonalną opiekę nad Pacjentami odpowiada Pan Piotr Chyliński – magister fizjoterapii z ponad trzydziestoletnim stażem zawodowym - Koordynator Kształcenia Praktycznego Warszawskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych.
Konsultacje fizjoterapeutyczne to niezwykle istotny element procesu rehabilitacji, który rozpoczyna postępowanie diagnostyczno – terapeutyczne.
W Warsaw Clinic zwracamy szczególną uwagę na pierwszy kontakt Pacjenta z fizjoterapeutą – zdajemy sobie sprawę, że dobrze zrealizowana konsultacja pozwala na, dobór najwłaściwszej metody terapii oraz uzyskanie najlepszych rezultatów.
W rezultacie oszczędza czas Pacjenta i minimalizuje jego stres związany z chorobą lub dysfunkcją.
Konsultacja fizjoterapeutyczna składa się z diagnostyki funkcjonalnej dla potrzeb fizjoterapii, programowania zabiegów fizjoterapeutycznych, instruktaży z zakresu fizjoprofilaktyki oraz instruktaży domowych ćwiczeń fizjoterapeutycznych.
Pacjent na każdym etapie procesu leczenia, jest informowany o ustaleniach dokonanych przez terapeutę a dobór najlepszej formy rehabilitacji następuje we wspólnym porozumieniu. Nasz personel medyczny chętnie udziela jasnych i wyczerpujących odpowiedzi w przypadku jakichkolwiek wątpliwości Pacjenta.
Za profesjonalną opiekę nad Pacjentami odpowiada Pan Piotr Chyliński – magister fizjoterapii z ponad trzydziestoletnim stażem zawodowym – Koordynator Kształcenia Praktycznego Warszawskiej Akademii Medycznej Nauk Stosowanych.
Kinezyterapia jest jedną z form fizjoterapii polegającą na prowadzeniu procesu terapii za pomocą ruchu i bodźców mechanicznych. Najczęściej stosuje się ją dla usprawniania funkcji układu ruchu.
Kinezyterapia posiada zastosowanie w przypadkach dysfunkcji, urazów i chorób takich jak:
- złamania, zwichnięcia, skręcenia i stłuczenia
- wady postawy, wady wrodzone i wady rozwojowe
- niedowłady i porażenia mięśni szkieletowych głowy, tułowia i kończyn
- zespoły bólowe, zwyrodnienia i przeciążenia stawów obwodowych
- zespoły bólowe kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego
- choroby układu krążenia (nadciśnienie tętnicze, choroba zakrzepowo-zatorowa, choroba wieńcowa, udar
- choroby układu oddechowego (niewydolność oddechowa restrykcyjna, obturacyjna i mieszana)
- choroby układu nerwowego (polineuropatie, neuralgie, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona)
- choroby układu moczowego (dna moczanowa, obrzęki nerko-pochodne, nietrzymanie moczu)
- choroby przemiany materii (osteoporoza, cukrzyca, otyłość, nadczynność i niedoczynność tarczycy)
Plan terapii jest ustalany indywidualnie i dostosowywany do potrzeb Pacjenta, rodzaju schorzenia czy dysfunkcji. Pacjent na każdym etapie procesu leczenia, jest informowany przez terapeutę o postępach w procesie leczenia. Nasz personel medyczny chętnie udziela jasnych i wyczerpujących odpowiedzi w przypadku jakichkolwiek wątpliwości Pacjenta.
Za profesjonalną opiekę nad Pacjentami odpowiada Pan Piotr Chyliński – magister fizjoterapii z ponad trzydziestoletnim stażem zawodowym.
Rodzaje zabiegów:
- Ćwiczenia indywidualne według metod fizjoterapeutycznych: PIR – po-izometryczna relaksacja mięśni, po-izometryczny stretching mięśni; PNF – neurofizjologiczna reedukacja nerwowo-mięśniowa, poprawa koordynacji nerwowo-mięśniowej w zakresie samoobsługi i lokomocji
- Ćwiczenia indywidualne z zakresu kinezyterapii: czynno-bierne, prowadzone, oporowe, krążeniowe, oddechowe, równoważne, koordynacyjne
- Terapia manualna stawów i mięśni: mobilizacje stawów obwodowych i połączeń kręgosłupa, mobilizacje blizn, mobilizacje tkanek miękkich.
- Ćwiczenia wspomagania funkcji ruchu w odciążeniu z oporem w systemie Masters firmy Redcor
- Ćwiczenia fizjo-profilaktyki i korekcji postawy, instruktaże autoterapii w zakresie ćwiczeń domowych
Fizykoterapia jest jedną z form rehabilitacji polegającą na stosowaniu różnych rodzajów bodźców fizycznych, takich jak: świetlne, termiczne, elektryczne, magnetyczne, mechaniczne.
Celem zabiegów jest przywracanie lub utrzymywanie i rozwijanie maksymalnych zdolności funkcjonalnych tkanek.
Naszą misją jest: „Medycyna Oparta na Wiedzy i Technologii”, dlatego podczas zabiegów: za profesjonalną obsługę Pacjentów odpowiada Pan Piotr Chyliński – magister fizjoterapii z ponad trzydziestoletnim stażem zawodowym, a do zabiegów wykorzystujemy wyłącznie nowoczesną aparaturę medyczną renomowanych firm (BTL, KRIOPOL).
Plan terapii jest ustalany indywidualnie i dostosowywany do potrzeb Pacjenta, rodzaju schorzenia czy dysfunkcji. Pacjent na każdym etapie procesu leczenia, jest informowany przez terapeutę o postępach w procesie leczenia. Nasz personel medyczny chętnie udziela jasnych i wyczerpujących odpowiedzi w przypadku jakichkolwiek wątpliwości Pacjenta.
Rodzaje zabiegów:
- Magnetoterapia – terapia zmiennym polem magnetycznym małej częstotliwości o działaniu regenerującym tkanki zmienione chorobowo lub pourazowo oraz poprawiającym oddychanie wewnątrzkomórkowe.
- Diatermia krótkofalowa ciągła – terapia stałym polem elektromagnetycznym wielkiej częstotliwości o działaniu poprawiającym ukrwienie tkanek, pobudzającym procesy przemiany materii oraz przeciwbólowym.
- Diatermia krótkofalowa impulsowa – terapia pulsującym polem elektromagnetycznym wielkiej częstotliwości o kompleksowym działaniu przeciwzapalnym, przeciwobrzękowym i przeciwwysiękowym oraz przeciwbólowym.
- Diatermia mikrofalowa – terapia polem elektromagnetycznym o zakresie częstotliwości poniżej fal krótkich o powierzchownym działaniu działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i przeciwobrzękowym.
- Elektroterapia prądem stałym – galwanizacja i jonoforeza
- Elektroterapia prądem zmiennym – elektrostymulacja: terapia różnymi prądami impulsowymi stymulującymi i normalizującymi napięcie mięśni.
- Elektroterapia prądami interferencyjnymi (Nemeca) – terapia prądami średniej częstotliwości o kompleksowym działaniu o charakterze przeciwbólowym i stymulacyjnym.
- Elektroterapia prądami diadynamicznymi (DD) – elektroterapia różnymi prądami diadynamicznymi w zestawach terapeutycznych o kompleksowym działaniu o charakterze przeciwbólowym, przeciwzapalnym i stymulacyjnym.
- Sonoterapia /UD/ – mechanoterapia falą ultradźwiękową dawkowaną z głowicy zabiegowej o kompleksowym działaniu o charakterze przeciwbólowym, przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym.
- Laseroterapia – fototerapia promieniowaniem laserowym w formie wiązki jednopunktowej lub wielopunktowej oraz w połączeniu z wielopunktowym promieniowaniem podczerwonym o działaniu biostymulacyjnym o charakterze głównie przeciwzapalnym.
- Krioterapia miejscowa – termoterapia zimnymi parami azotu o kompleksowym działaniu o charakterze przeciwbólowym, przeciwobrzękowym i przeciwzapalnym.
Masaż terapeutyczny jest jedną z form fizjoterapii. Posiada szerokie zastosowanie zarówno w terapii indywidualnej, jak i łączonej z innymi zabiegami fizjoterapeutycznymi.
Plan masaży jest ustalany indywidualnie i dostosowywany do potrzeb Pacjenta, rodzaju schorzenia czy dysfunkcji. Pacjent na każdym etapie procesu leczenia, jest informowany przez terapeutę o postępach w procesie leczenia. Nasz personel medyczny chętnie udziela jasnych i wyczerpujących odpowiedzi w przypadku jakichkolwiek wątpliwości Pacjenta.
Za profesjonalną opiekę nad Pacjentami odpowiada Pan Piotr Chyliński – magister fizjoterapii z ponad trzydziestoletnim stażem zawodowym.
Rodzaje zabiegów:
- Masaż klasyczny – poprawa trofiki, elastyczności i sprężystości oraz napięcia i rozciągliwości skóry.
- Masaż szwedzki – masaż tkanek głębokich aparatu ruchu normalizujący napięcie i rozciągliwość mięśni
- Masaż segmentarny – neuro-odruchowy masaż wisceralny narządów wewnętrznych
- Masaż izometryczny – zwiększenie siły i masy mięśniowej.
- Masaż tensegracyjny – normalizacja bolesnych naprężeń tkanki łącznej aparatu ruchu.
- Masaż stawowy (centryfugalny) – poprawa trofiki i funkcji stawów.
- Masaż antycellulitowy – zmiana konsystencji podskórnej tkanki tłuszczowej, modelowanie, poprawa estetyki wyglądu.
- Manualny drenaż limfatyczny – redukcja obrzęku chłonnego tkanek, poprawa motoryki naczyń chłonnych i odpływu limfy.
- Masaż pneumatyczny presoterapia – przyrządowy masaż poprzez mankiety uciskowe kończyn dolnych i górnych.
- Masaż wibracyjny aparatem Aqavibron – przyrządowy masaż poprawiający trofikę i normalizujący napięcia