chirurgia estetyczna twarzy

Plastyka Powiek Dolnych

Zabieg polega na usunięciu nadmiaru skóry i ewentualnych przepuklin tłuszczowych, co znacznie odmładza okolicę powiek, nadaje im młodego wypoczętego wyglądu.

Wszystkie cięcia podczas zabiegu wykonywane są za pomocą wysokoenergetycznego lasera medycznego z asystą diatermii chirurgicznej.

Wykorzystanie technologii laserowej zamiast klasycznych narzędzi chirurgicznych zapewnia minimalny obrzęk i szybki okres rekonwalescencji.

Cięcie wykonywane jest w taki sposób, że po wygojeniu jest maskowane w naturalnej bruździe powieki górnej przez co jest niewidoczne. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu: 1-1,5 godziny.

Informacje o zabiegu

Cel zabiegu

Odmłodzenie okolicy powiek, nadanie im wypoczętego wyglądu

Technika zabiegowa

Usunięcie tłuszczu znajdującego się pod oczami lub jego repozycja oraz cięcie laserowym skalpelem z asystą diatermii chirurgicznej.

Zalety techniki zabiegowej

Minimalny obrzęk, szybki okres rekonwalescencji

Znieczulenie

Znieczulenie miejscowe

Czas zabiegu

Czas trwania zabiegu: 1-1,5 godziny

Jakie są wskazania do zabiegu?

Zabieg dedykowany Pacjentom borykającym się z problemem tzw. „worków” pod oczami lub obwisłej skóry w okolicy powieki dolnej, które nadają twarzy wyglądu opuchniętej, zmęczonej, niezdrowej i znacznie postarzonej. Celem zabiegu plastyki powiek dolnych jest nadanie im estetyczniejszego kształtu poprzez usunięcie nadmiaru tłuszczu lub jego repozycję oraz zwiększenie napięcia skóry.

Konsultacja lekarska

Zabieg poprzedzony jest konsultacją lekarską. Podczas konsultacji następuje indywidualnie dopasowane planowanie operacji estetycznej wraz z oceną anatomii okolicy oczu, funkcji mięśnia dźwigacza powieki górnej. Dodatkowo lekarz stwierdza obecność lub brak przepuklin tłuszczowych.

Zabieg

Przed zabiegiem Pacjent jest znieczulany miejscowo. Czas trwania zabiegu szacuje się na 1-1,5 godziny. Zabieg wykonywany jest za pomocą skalpela laserowego CO2 z asystą diatermii mono- i bipolarnej, co czyni go prawie bezkrwawym, a tym samym zapewnia minimalny obrzęk i szybki okres rekonwalescencji. Cięcie wykonywane jest w taki sposób, że po wygojeniu jest maskowane w naturalnej bruździe powieki górnej, przez co staje się niewidoczne. Podczas zabiegu zostaje usunięty nadmiar skóry i przepukliny tłuszczowe jeśli występują. Na koniec zabiegu lekarz założy szwy, które po wygojeniu operowanego obszaru zostaną usunięte na wizycie kontrolnej.​

O czym należy pamiętać?

Na dwa tygodnie przed zabiegiem:

 • odstawienie leków zaburzających krzepnięcie krwi,
 • rezygnacja z palenia tytoniu i spożywania alkoholu,
 • powstrzymanie się od opalania,
 • przyjmowanie Rutinoscorbin lub Aescin.


Być może przed zabiegiem konieczne będzie wykonanie niezbędnych badań zaleconych przez specjalistę.


W dniu zabiegu:

 • nie należy nakładać makijażu,
 • nie wolno wykonywać zabiegów pielęgnacyjnych na skórę,
 • nie można spożywać kofeiny.

Maksymalne korzyści i minimalne ryzyko wynikające z zabiegu plastyki powiek górnych i dolnych można uzyskać jedynie poprzez bezwzględne stosowanie się do zaleceń lekarskich w trakcie gojenia skóry.

O obszar poddany zabiegowi należy dbać zgodnie z rekomendacją lekarza.

Plastyka powiek przeprowadzana jest w delikatnej okolicy, więc wymaga czasu, by skóra doszła do siebie. Szwy zdejmowane są po upływie 7-10 dni od operacji. Po kilkunastu dniach obrzęki i zasinienia powinny ustąpić. Już po dwóch tygodniach można powrócić do aktywności zawodowej.

Do normalnych reakcji po zabiegu plastyki powiek zalicza się:

 • krwiak, obrzęk,
 • widoczna blizna,
 • asymetria powiek (posiada charakter przejściowy i może być wywołana przez obrzęk),
 • trudności w domknięciu  powiek (posiada charakter przejściowy i może być wywołana przez obrzęk),
 • opadanie powiek na skutek obrzęku,
 • zespół suchego oka.

Istnieje szereg przeciwwskazań, które mogą ograniczać możliwość wykonania zabiegu plastyki powiek, jednakże w każdym przypadku ostateczną decyzję zabiegową podejmuje zawsze lekarz po rozmowie z Pacjentem.

Do przeciwwskazań można zaliczyć:

 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • okres okołomiesiączkowy (dwa dni przed oraz początkowe dni menstruacji),
 • infekcje powiek, schorzenia i zmiany zapalne skóry,
 • nieustabilizowane choroby upośledzające prawidłowe gojenie się rany, nadczynność tarczycy choroby układu krążenia, nowotworowe, autoimmunologiczne, cukrzyca, epilepsja,
 • antybiotykoterapia, chemioterapia i przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • niechęć do rygorystycznego stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Aby umówić się na zabieg wystarczy wykonać 3 proste kroki

Przyjdź na kwalifikację

Omów z lekarzem interesujący Cię zabieg i poddaj się niezbędnym badaniom diagnostycznym

Wykonaj zabieg

Odzyskaj młody wygląd